Nabór wniosków dotyczących dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników dla kościelnej osoby prawnej (art.15zze2)

Print Drukuj


Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach z dniem 29 czerwca 2020 r. ogłasza nabór wniosków kościelnej osoby prawnej o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne przyznawanego na podstawie art. 15zze2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Nabór wniosków trwa do dnia ogłoszenia jego zakończenia przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach.

Kościelna osoba prawna lub jej jednostka organizacyjna nie może otrzymać dofinansowania w części, w której te same koszty zostały albo zostaną sfinansowane z innych środków publicznych.

Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z Zasadami ubiegania się o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne dla kościelnej osoby prawnej działającej na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, oraz jej jednostce organizacyjnej.
Powyższe zasady oraz inne dokumenty związane z udzieleniem dofinansowania znajdują się w zakładce Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla kościelnej osoby prawnej.

Aby uzyskać dofinansowanie przedsiębiorca powinien złożyć:
Wniosek kościelnej osoby prawnej o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne wraz z załącznikami oraz umową:
  • Załącznik nr 1 do Wniosku – Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19 (obligatoryjny zarówno w przypadku złożenia wniosku elektronicznie, jak i papierowo).
  • Załącznik nr 2 do Wniosku – Kalkulator dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników i należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne (obligatoryjne zarówno w przypadku złożenia wniosku elektronicznie, jak i papierowo):
  • Umowa o wypłatę dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne dla kościelnej osoby prawnej (obligatoryjna tylko w sytuacji złożenia wniosku elektronicznie, w przypadku wyboru formy papierowej umowa zostanie zawarta w siedzibie urzędu).
Wniosek o udzielenie dofinansowania należy złożyć do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na siedzibę kościelnej osoby prawnej.

Wniosek o udzielenie dofinansowania wraz z załącznikami należy złożyć elektronicznie poprzez platformę praca.gov.pl.
W tym celu należy:
  • w przeglądarce otworzyć stronę praca.gov.pl
  • wybrać "Tarcza antykryzysowa",
  • wybrać " Wniosek kościelnej osoby prawnej o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenie społeczne (PSZ-DKWK)",
  • wybrać z listy adresatów "Powiatowy Urząd Pracy w Puławach",
  • wypełnić udostępniony formularz wraz z załącznikami.
Zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu zaufanego (profilu zaufanego). Złożenie wniosku i umowy w takiej formie pozwoli na obsługę sprawy bez konieczności wizyty w Powiatowym Urzędzie Pracy w Puławach i znacznie przyspieszy otrzymanie dofinansowania. Wniosek o udzielenie dofinansowania wraz z wszystkimi wymaganymi załącznikami, jako integralna całość, opatrywany jest wspólnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym. Podmiot składając dokumenty w postaci elektronicznej i podpisując „paczkę" dokumentów w ww. sposób podpisuje w sposób elektroniczny komplet dokumentacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu żadnego z dokumentów nie trzeba drukować, wypełniać ręcznie, skanować i załączać wykonanego skanu. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz wniosku o udzielenie dofinansowanie na portalu praca.gov.pl i załączyć plik stanowiący wykaz pracowników objętych dofinansowaniem. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne w powodu COVID-19 stanowiący załącznik nr 1 do wniosku jest elementem elektronicznego formularza wniosku i nie wymaga załączenia odrębnego pliku. Również plik umowy o dofinansowanie jest trwale dołączony do wniosku i nie wymaga żadnych działań ze strony podmiotu.

Dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości złożenia wniosku w wersji elektronicznej, Powiatowy Urząd Pracy w Puławach dopuszcza możliwość złożenia wniosku wraz z załącznikami w formie papierowej. W takiej sytuacji nie należy przedkładać podpisanej umowy o wypłatę dofinansowania. Formularz wniosku wraz załącznikami można pobrać z zakładkiDofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla kościelnej osoby prawnej.
Wniosek można:
  • wysłać pocztą na adres
    Powiatowy Urząd Pracy w Puławach, ul. Lubelska 2G, 24-100 Puławy
    lub
  • przekazać pracownikowi przy bocznym wejściu do budynku urzędu w godzinach pracy urzędu tj. od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do godz. 15:00.
W przypadku złożenia wniosku w formie papierowej za datę złożenia wniosku uważa się datę jego wpływu do Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach. Dokumenty złożone w formie papierowej powinny zostać opatrzone własnoręcznym podpisem osób uprawnionych do reprezentacji. Złożenie dokumentów w formie papierowej będzie wiązać się z koniecznością stawienia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Puławach w celu osobistego podpisania umowy o wypłatę dofinansowania.

Więcej informacji na temat wsparcia antykryzysowego można znaleźć również na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładce Tarcza Antykryzysowa.


--------------------------------------------------------

Kontakt:

Powiatowy Urząd Pracy w Puławach - pok. 102, 106, 203, 105, 107, 108

 

tel. 607 369 085; 691 044 474

Informacje o publikacji dokumentu